Park Krajobrazowy Dolina Baryczy- Ruda Milicka

Dawno nie publikowałem. Aż czuję się dziwnie po tak długiej przerwie znowu opisać swoją podróż. Chociaż oddalona od Wrocławia (miasto w którym mieszkam) tylko ok. 60 km to jednak warto wspomnieć o tym miejscu. A tym miejscem jest Park Krajobrazowy Dolina Baryczy. Dolina ta, to miejsce otoczone ogromną ilością stawów jest przede wszystkim siedliskiem różnego rodzaju ptactwa. Znajduje się tu europejska Ostoja Ptaków IBA. Jest to jeden z największych kompleksów stawów rybnych i liczy prawie 300 stawów w rejonie Milicza i Żmigrodu.

Ruda Milicka

My zatrzymaliśmy się w Rudzie Milickiej. Naszym zamiarem było, po prostu oderwanie się od miasta. Zamierzaliśmy połazić po łonie natury i zobaczyć te słynne Milickie Stawy.

Jak widać na powższej mapie, stawów jest sporo. Dodatkowo dla turystów zostały specjalne szlaki piesze wraz z drogowskazami, więc nie można sie tam zgubić. Jest to naprawdę fajne miejsce jeśli ktos ma dość miejskiego zgiełku i chce niedaleko wyjechać się wyciszyć. Choć tak naprawdę cicho tam nie jest bo zewsząd słychać spiewy godowe ptaków, żab i innej zwierzyny. Jednak jest to natura której nie słychać w mieście dlatego polecam to miejsce by się zrelaksować. Poniżej znajdują się zdjęcia z tego miejsca i krótki filmik promo :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: